Sağlık, Kültür ve Spor Müdürülüğü

IUE 100 Akademik ve Sosyal Oryantasyon Dersi

Sevgili öğrencimiz, öncelikle İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesine katılmanız dolayısıyla sizi kutluyor ve burada geçireceğiniz dönemin üstün başarılarla dolu olmasını diliyoruz.

IUE 100 Oryantasyon dersi, niteliği bakımından bölümünüzde daha sonra alacağınız derslerden oldukça farklıdır. Bir dizi etkinlikten oluşmaktadır. Bu ders, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni ve üniversitenin öğrencilerine sunduğu çeşitli imkanları tanıyabilmenizi, kendinizi tanımanızı, kariyer hedeflerinizi ve gelecekte atacağınız adımların temposunu belirlemenizi ve hedeflerinize ulaşmanızda üniversitenin payına düşen yolları sergilemeyi amaçlamaktadır.

Önünüzdeki üniversite yıllarının başarı ve mutlulukla dolu olmasını, bu sürecin sizin kendine güveni olan ve güvenilen, düşlerini ve düşüncelerini paylaşmayı ve gerçekleştirmeyi bilen İzmir Ekonomi Üniversiteliler olarak gelişmenize katkıda bulunmasını dileriz

Detaylı bilgi için Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğünü ve Kariyer Yönlendirme Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

İletişim:
0232 488 84 29
0232 488 84 74
simge.atamer@ieu.edu.tr

 

IUE 100 Oryantasyon Programı

1.Aşama
 • Blackboard üzerinden akademik ve idari birimlerin sizler için hazırladığı sunumları inceleyerek, Üniversiteniz ve bölümünüz hakkında daha detaylı bilgi öğrenebileceksiniz.
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden mezuniyetinize kadar tüm sunumlar Blackboard üzerinden incelemenize açık olacaktır.
 • OASIS hesabınızı aktifleştirdikten sonra OASIS kullanıcı bilgileriniz ile Blackboard hesabınıza girip, IUE 100 Orientation dersini seçtikten sonra, izlemeniz gereken sunumları sistemde karşınızda göreceksiniz.
 • Sunumların bitiminde mini bir Test yer alacaktır. Bu testteki sorulara vereceğiniz cevaplara göre bu aşamadan alacağınız puan belirlenecektir. Lütfen bu soruları cevaplayınız.
 • Blackboard kullanımı ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme Welcome Day etkinliğinde yapılacaktır.
2.Aşama
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak bize düşen görev, sizlere sunduğumuz akademik ortamın yanı sıra kişisel gelişiminize ve toplum içinde etkin bir birey olarak yer almanıza destek olacak imkanlar sunmaktır.
 • Üniversitemizde sene içerisinde çok sayıda kültürel, akademik ve sosyal etkinlik düzenlenmektedir.
 • Dönem içerisinde katılım göstereceğiniz Oryantasyon kapsamına alınan tüm etkinliklerden 2 puan alacaksınız.
 • Dönem içerisinde Oryantasyon kapsamına alınan etkinlikleri web sayfamızda yer alan Etkinlik Takviminden takip edebilir, hangi etkinliklerin puana dahil olduğunu öğrenebilirsiniz. https://www.ieu.edu.tr/tr/events

Notlandırma:

 • Bölümde 1. Sınıfta okuyacak öğrencilerin ders seçimlerini yaparken 1 kredilik zorunlu ders olan IUE 100 Academic and Social Orientation dersini seçmesi gerekmektedir.
 • 2. Aşama kapsamında katıldığınız etkinliklerden puan alabilmek için etkinliklerin gerçekleştirildiği salonlarda bulunan kartlı okuma sistemine Öğrenci Kimlik kartınızı göstermeniz yeterli olacaktır.
 • IUE 100 Oryantasyon dersinden aldığınız not, aşamalardan toplam puan sayısına göre hesaplanır.
 • Dersten geçebilmek için 1. Aşamadan 2 puan almak dersin ön koşuludur.
MODÜL TARİH KATILMASI GEREKENLER PUAN
1. Aşama 14 Ekim 2019 itibariyle
Güz dönemi süresince
Dersi alan tüm öğrenciler 2 Puan
2. Aşama   Güz Dönemi süresince    Dersi alan tüm öğrencileri Etkinlik Başına
2 Puan
PUAN CETVELİ
PUAN   KARŞILIĞI NOT
10 AA
8 BB
6 CC
4 DD
2 FF

 

Haberler