Öğrenci ve Kurumsal Faaliyetler Müdürlüğü

IUE 100 Academic and Social Orientation Dersi

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne Hoş Geldiniz!

Sevgili öğrencimiz, öncelikle İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesine katılmanız dolayısıyla sizi kutluyor ve burada geçireceğiniz dönemin üstün başarılarla dolu olmasını diliyoruz.

IUE 100 Oryantasyon dersi sizlere Üniversitemiz hakkında temel konularda bilgi aktarımında bulunmak, üniversitenin sosyal ve akademik yapısını, olanaklarını tanıtmak ve önümüzdeki birkaç yılı geçireceğiniz yeni ortama uyum sağlamanıza destek olmak amacıyla hazırlanmış bir derstir.

IUE 100 Oryantasyon dersi, niteliği bakımından bölümünüzde daha sonra alacağınız derslerden oldukça farklıdır. Bir dizi etkinlikten oluşmaktadır. Bu ders, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni ve üniversitenin öğrencilerine sunduğu çeşitli imkanları tanıyabilmenizi, gelecekte atacağınız adımların temposunu belirlemenizi ve hedeflerinize ulaşmanızda üniversitenin payına düşen yolları sergilemeyi amaçlamaktadır.

Önünüzdeki üniversite yıllarının başarı ve mutlulukla dolu olmasını, bu sürecin sizin kendine güveni olan ve güvenilen, düşlerini ve düşüncelerini paylaşmayı ve gerçekleştirmeyi bilen İzmir Ekonomi Üniversiteliler olarak gelişmenize katkıda bulunmasını dileriz.

Detaylı bilgi için Öğrenci ve Kurumsal Faaliyetler Müdürlüğünü ve Kariyer Yönlendirme Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

İletişim:
0232 488 84 29
0232 488 84 74
simge.atamer@ieu.edu.tr

 

IUE 100 Oryantasyon Programı

1.Aşama
 • Daha önceki dönemlerde Üniversitenin teknik ve idari özelliklerinin anlatıldığı sunuma katılan öğrenciler IUE 100 Oryantasyon dersinin 1. aşamasından muaftır.
2.Aşama
 • Blackboard üzerinden akademik ve idari birimlerin sizler için hazırladığı sunumları inceleyerek, Üniversiteniz ve bölümünüz hakkında daha detaylı bilgi öğrenebileceksiniz.
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden mezuniyetinize kadar tüm sunumlar Blackboard üzerinden incelemenize açık olacaktır.
 • OASIS hesabınızı aktifleştirdikten sonra OASIS kullanıcı bilgileriniz ile Blackboard hesabınıza girip, IUE 100 Orientation dersini seçtikten sonra, izlemeniz gereken sunumları sistemde karşınızda göreceksiniz.
 • Sunumların bitiminde mini bir test yer alacaktır. Bu testteki sorulara vereceğiniz cevaplara göre bu aşamadan alacağınız puan belirlenecektir.  Lütfen bu soruları cevaplayınız.
 • Blackboard kullanımı ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme 1. aşamada yapılacaktır.
3.Aşama
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak bize düşen görev, sizlere sunduğumuz akademik ortamın yanı sıra kişisel gelişiminize ve toplum içinde etkin bir birey olarak yer almanıza destek olacak imkanlar sunmaktır.
 • Üniversitemizde sene içerisinde çok sayıda kültürel, akademik ve sosyal etkinlik düzenlenmektedir.
 • Dönem içerisinde katılım göstereceğiniz Oryantasyon kapsamına alınan tüm etkinliklerden 1 puan alacaksınız.
 • Dönem içerisinde Oryantasyon kapsamına alınan etkinlikleri Etkinlik Takviminden takip edebilir, hangi etkinliklerin puana dahil olduğunu öğrenebilirsiniz.

Notlar:

 • Bölümde 1. Sınıfta okuyacak öğrencilerin ders seçimlerini yaparken 1 kredilik zorunlu ders olan IUE 100 Academic and Social Orientation dersini seçmesi gerekmektedir.
 • Katıldığınız etkinliklerden puan alabilmek için etkinliklerin gerçekleştirildiği salonlarda bulunan kartlı okuma sistemine Öğrenci Kimlik kartınızı göstermeniz yeterli olacaktır.
 • 2. Aşamadan 2 puan almak dersin ön koşuludur.
 • IUE 100 Oryantasyon dersinden aldığınız not, 3. aşama kapsamında etkinliklerden aldınız toplam puan sayısına göre hesaplanır.
MODÜL TARİH KATILMASI GEREKENLER PUAN
1. Aşama  08 Şubat 2018 Bahar Döneminde Üniversiteye yeni kayıt yaptıranlar 1 Puan
2. Aşama 26 Şubat 2018 itibariyle
Bahar dönemi süresince
Dersi alan tüm öğrenciler 2 Puan
3. Aşama   Bahar Dönemi süresince    Dersi alan tüm öğrencileri Etkinlik Başına
2 Puan
PUAN CETVELİ
PUAN   KARŞILIĞI NOT
8 AA
6 BB
4 CC
2 DD
0 FF

** Yer Konferans Salonu
*** Öğrenci Kimlik kartınızı yanınızda getirmeniz rica olunur

 

Haberler