Öğrenci ve Kurumsal Faaliyetler Müdürlüğü

IUE 100 Academic and Social Orientation Dersi

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne Hoş Geldiniz!

Sevgili öğrencimiz, öncelikle İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesine katılmanız dolayısıyla sizi kutluyor ve burada geçireceğiniz dönemin üstün başarılarla dolu olmasını diliyoruz.

IUE 100 Oryantasyon dersi sizlere Üniversitemiz hakkında temel konularda bilgi aktarımında bulunmak, üniversitenin sosyal ve akademik yapısını, olanaklarını tanıtmak ve önümüzdeki birkaç yılı geçireceğiniz yeni ortama uyum sağlamanıza destek olmak amacıyla hazırlanmış bir derstir.

IUE 100 Oryantasyon dersi, niteliği bakımından bölümünüzde daha sonra alacağınız derslerden oldukça farklıdır. Bir dizi etkinlikten oluşmaktadır. Bu ders, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni ve üniversitenin öğrencilerine sunduğu çeşitli imkanları tanıyabilmenizi, gelecekte atacağınız adımların temposunu belirlemenizi ve hedeflerinize ulaşmanızda üniversitenin payına düşen yolları sergilemeyi amaçlamaktadır.

IUE 100 Oryantasyon dersi, 28 Şubat 2017 Salı günü saat 10:00'da Konferans Salonunda yapılacak tanıtım toplantısı ile başlayacaktır.

Önünüzdeki üniversite yıllarının başarı ve mutlulukla dolu olmasını, bu sürecin sizin kendine güveni olan ve güvenilen, düşlerini ve düşüncelerini paylaşmayı ve gerçekleştirmeyi bilen İzmir Ekonomi Üniversiteliler olarak gelişmenize katkıda bulunmasını dileriz.

Detaylı bilgi için Öğrenci ve Kurumsal Faaliyetler Müdürlüğünü ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

 

IUE 100 Oryantasyon Programı

 1. Aşama
 • 28 Şubat 2017 konferans salonumuzda üniversitemiz hakkında genel bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.
 • Toplantılar bölümlere göre farklı tarih ve saatlerde gerçekleştirilecektir.
 • Hazırlık sınıfına devam edecek öğrencilerin de 1. Aşamaya katılması zorunludur.

 

 1. Aşama
 • Blackboard üzerinden akademik ve idari birimlerin sizler için hazırladığı sunumları inceleyerek, Üniversiteniz ve bölümünüz hakkında daha detaylı bilgi öğrenebileceksiniz.
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden mezuniyetinize kadar tüm sunumlar Blackboard üzerinden incelemenize açık olacaktır.
 • OASIS hesabınızı aktifleştirdikten sonra OASIS kullanıcı bilgileriniz ile Blackboard hesabınıza girip, IUE 100 Orientation dersini seçtikten sonra, izlemeniz gereken sunumları sistemde karşınızda göreceksiniz.
 • Sunumların bitiminde mini bir test yer alacaktır. Bu testteki sorulara vereceğiniz cevaplara göre bu aşamadan alacağınız puan belirlenecektir.  Lütfen bu soruları cevaplayınız.
 • Blackboard kullanımı ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme 1. aşamada yapılacaktır.

 

 1. Aşama:
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak bize düşen görev, sizlere sunduğumuz akademik ortamın yanı sıra kişisel gelişiminize ve toplum içinde etkin bir birey olarak yer almanıza destek olacak imkanlar sunmaktır.
 • Üniversitemizde sene içerisinde çok sayıda kültürel, akademik ve sosyal etkinlik düzenlenmektedir.
 • Dönem içerisinde katılım göstereceğiniz Oryantasyon kapsamına alınan tüm etkinliklerden 1 puan alacaksınız.
 • Dönem içerisinde Oryantasyon kapsamına alınan etkinlikleri Etkinlik Takviminden takip edebilir, hangi etkinliklerin puana dahil olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Notlar:

 • Bölümde 1. Sınıfta okuyacak öğrencilerin ders seçimlerini yaparken 1 kredilik zorunlu ders olan IUE 100 Academic and Social Orientation dersini seçmesi gerekmektedir.
 • Katıldığınız etkinliklerden puan alabilmek için etkinliklerin gerçekleştirildiği salonlarda bulunan kartlı okuma sistemine Öğrenci Kimlik kartınızı göstermeniz yeterli olacaktır.
 • IUE 100 Oryantasyon dersinden aldığınız not, aşamalardan ve etkinliklerden aldığınız toplam puan sayısına göre hesaplanır.

MODÜL

TARİH

KATILMASI GEREKENLER

PUAN

1. Aşama

 28 Şubat 2017

Tüm 1. sınıf öğrencileri

1 Puan

2. Aşama

01 Mart itibariyle
Bahar dönemi süresince

Tüm 1. sınıf öğrencileri

2 Puan

3. Aşama

Bahar Dönemi süresince

Tüm 1. sınıf öğrencileri

Etkinlik Başına

2 Puan

 

PUAN CETVELİ

PUAN

KARŞILIĞI NOT

11

AA

9

BB

7

CC

5

DD

3

FF

** Yer Konferans Salonu

*** Öğrenci Kimlik kartınızı yanınızda getirmeniz rica olunur

 

Haberler